Hakkımda

1988 yılında Trabzon‘da doğdum ve lisans eğitimimi bitirene kadar hayatımın çok büyük bir kısmını bu şehirde geçirdim. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, ve hatta eğitimim sürecinde de, Türkiye’nin birçok şehrinde mesleğimi icra ettim. Bu şehirler arasında İstanbul, Ankara, Afyonkarahisar, Şanlıurfa ve takdir edersiniz ki Trabzon var.

2015 yılında çalışma hayatıma ara verdim ve Amerika Birleşik Devletleri‘nin Boston Şehri’nde 7 ay İngilizce dil eğitimi aldım. Daha sonra da 2 ay boyunca ülkenin doğu ve batı yakasını hunharca gezdim. Ve farkettim ki görülmesi gereken birçok yer var dünyada. Bu farkındalık, yaşamımın geri kalanındaki hayat vizyonumu değiştirdi. Fırsat buldukça gezmeye değil, gezmek için fırsat aramaya başladım.

Bu blogu yayınlamaktaki amacım ise, gördüklerimi sizlerle paylaşarak sizleri gezmeye daha çok vakit ayırmaya teşvik etmek. Peki bu benim ne işime gelir? Şöyle söyleyeyim: benim bi tur şirketim var, daha yeni kurdum. E siz gezerseniz ben daha çok kazanırım haliyle. Şaka lan şaka, şirketim yok. Gezin istiyorum, çünkü bu özgürlüğü hissetmeye sizin de hakkınız var.

Bu arada, fotoğraflarımı Canon EOS M10 ile çekiyorum. Çünkü Canon da benim şirketim.